Menu

Saat ve Pramit Dövmesi

INSTAGRAM

Angel Tattoo Beylikdüzü Şube 
Dövme Uygulaması :
Dövme, iğne yardımıyla deri altına uygulanan bir vücut sanatıdır.
Dövme Bakımı :
Her zaman bakım öncesi ellerinizin temiz olmasına dikkat edin. Ellerinizi anti-bakteriyel sıvı sabunla yıkayarak bakım işleminize başlayabilirsiniz.
Sarılan streç filmi bölgede 4-5 saat kadar bekletin ve sonrasında cıkartıp temiz bir kağıt havlu yardımıyla veya peçete ile silin. Burada önemli olan bu silme işleminin ovarak veya herhangi kaba bir tarzda olmamasıdır çünkü dövmeniz o an hala hassas ve tahriş durumdadir. Daha fazla tahriş etmemek adına dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Silimden sonra tekrar streçle sarmayın. Önerdiğimiz Bepanthen (nappy oinment-üzerinde bebek resmi olan) krem ile bölgeye yetecek miktarda sürün ne fazla ne de az olmasına dikkat edin. Krem sonrasında cildinizdeki fazla kremi yine temiz bir havlu veya kuru bir peçete yardımıyla bölgenin üzerini örtün ve hafifçe bastırın. havlu/peçete oradaki fazla kremi emecektir. bu bakımı 3-4 saatte bir tekrarlamaya özen gösterin. amacımız bölgenin kuruyup kabuk oluşturmamasını sağlamak bu yüzden gereken nemini kaybetmemesini sağlamalıyız aynı zamanda.
Dövmenizi 3-4 gün süre suyla temas ettirmeyin. İyileşme sürecinde havuza veya denize girmeyin. Güneşe mağruz bırakmayın
Birkaç gün kaşıntı yapabilir bu normaldir iyileşme sürecinde olduğundan deriniz kaşıntı yapar. Kesinlikle sertçe ovmayın veya tırnakla kaşımayın.
Bir hafta-10 güne kadar dövmenizde soyulmalar veya ufak kabuk tarzı atmalar olduğunu fark edeceksiniz ve bu zaman zarfında kaşındığını da fark edeceksinizdir. Oluşan kabukları kesinlikle soymayın, bırakın kendiliğinden düşsün. İyileşme aşamasının sonlarına yaklaştığından dolayı deri fazlalığı atıyor. Müdahale etmeyin ve normal krem bakımınıza yine devam edin bu süreç içersinde.Kabuk tamamen attıktan sonra bakımı bitirebilirsiniz.
iyileşme sırasında dövmenin olduğu bölgeye göre sıkacak dar, irite edici kıyafetler giymeyin. Dövmenizin hava alması önemlidir.
gece uyurken dövmeli bölgeyi açıkta bırakın. iyileşmesi için kapalı kalmaması lazım bu süreçte.
Dövmenize bu gereken bakımları göstermediğiniz takdirde dövmede deformeler, boşluklar oluşabilir. Yani dövme sonrası tamamen sizin ellerinizdedir. Ne kadar hassas ve özen gösterirseniz sonucunuz da o kadar iyi olacaktır.
Dövmenizi renk solmalarından korumak için güneşe çıkınca güneş kremi sürebilirsiniz. Yine dövmenizi parlasın ve mat durmasın istiyorsanız zaman zaman kremler sürüp nemli tutarak bunu sağlayabilirsiniz.
İletişim: Onur Yüksel 0545 557 11 10 Studyomuzun sitesi: http://www.beylikduzudovme.com/ İnstagram: https://www.instagram.com/beylikduz…
© Onur Yüksel, Angel Tattoo Beylikdüzü şubesi.

saat dövmesi, hour tattoo ,  pramit

 

Categories:   Beylikdüzü Dövmeci

Comments