Menu

Mandala Aslan Dövmesi

INSTAGRAM

Angel Tattoo Beylikdüzü Şube 

Mandala en basit tabiri çember demektir.

Bazı inançlara göre dileğinizi/isteğinizi mandalanın ortasına koyup bu dileği şekillerle ve desenlerle kaplayıp bir mandala oluşturduğunuz da bu enerjiyi sabitleştirip dileğinizin oluşmasında yardımcı olursunuz. Bu çizmiş olduğunuz mandalayı duvarınıza asabilir veya üzeriniz de taşıyabilirsiniz.

Hinduizm ve Budizm de evrenin merkezini simgelediğine inanılır. Meditasyon amacıyla kullanılan bu çizimlere mandala denir.

Mandala kelime anlamı olarak ‘ Enerjiyi saklayan ‘ dır. Tibet’de 40 bin yıl öncesinde çizilmiş mağara çizimleri bulunmuştur.

Mandala çizimleri her zaman ortadan başlar , Tibetli rahipler yapımı günler hatta haftalar süren mandala çizimleri bittikten sonra çember etrafında oturup meditasyon yapıp şarkılar söylerler ve yapılan mandala her zaman bozulur. Uzak doğu da mandalalar , meditasyon ve kişinin farkındalığını / benliğini geliştirmek amacıyla kullanılır.

Aslan dövmesi ; güç, dayanıklılık,cesaret ve koruma olarak görünür.

Eski Mısırlılar dişi aslanları saldırgan , korumacı, avcılık yeteneklerinden dolayı savaş tanrısı olarak kullanılmıştır. Hindulara göre Tanrının beş görünümünden birisi de aslandır , yarı insan yarı aslan olarak bilinir. birçok ülke de koruma sembolü olarak kullanılır.

Mandala tattoo , mandala dövme , Lion tattoo , aslan dövmesi , Madala lion tattoo

 

Categories:   Beylikdüzü Dövmeci

Comments