Menu

Örnek sayfa

Dövme Bakımı

Dövme Uygulaması :

Dövme, iğne yardımıyla deri altına uygulanan bir vücut sanatıdır.

 Dövme Bakımı :

Her zaman bakım öncesi ellerinizin temiz olmasına dikkat edin. Ellerinizi anti-bakteriyel sıvı sabunla yıkayarak bakım işleminize başlayabilirsiniz.

Sarılan streç filmi bölgede 4-5 saat kadar bekletin ve sonrasında cıkartıp temiz bir kağıt havlu yardımıyla veya peçete ile silin.  Burada önemli olan bu silme işleminin ovarak veya herhangi kaba bir tarzda olmamasıdır çünkü dövmeniz o an hala hassas ve tahriş durumdadir. Daha fazla tahriş etmemek adına dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Silimden sonra tekrar streçle sarmayın. Önerdiğimiz Bepanthen (nappy oinment-üzerinde bebek resmi olan) krem ile bölgeye yetecek miktarda sürün ne fazla ne de az olmasına dikkat edin. Krem sonrasında cildinizdeki fazla kremi yine temiz bir havlu veya kuru bir peçete yardımıyla bölgenin üzerini örtün ve hafifçe bastırın. havlu/peçete oradaki fazla kremi emecektir. bu bakımı 3-4 saatte bir tekrarlamaya özen gösterin. amacımız bölgenin kuruyup kabuk oluşturmamasını sağlamak bu yüzden gereken nemini kaybetmemesini sağlamalıyız aynı zamanda.

Dövmenizi 3-4 gün süre suyla temas ettirmeyin. İyileşme sürecinde havuza veya denize girmeyin.
Güneşe mağruz bırakmayın

Birkaç gün kaşıntı yapabilir bu normaldir iyileşme sürecinde olduğundan deriniz kaşıntı yapar. Kesinlikle sertçe ovmayın veya tırnakla kaşımayın.
Bir hafta-10 güne kadar dövmenizde soyulmalar veya ufak kabuk tarzı atmalar olduğunu fark edeceksiniz ve bu zaman zarfında kaşındığını da fark edeceksinizdir. Oluşan kabukları kesinlikle soymayın, bırakın kendiliğinden düşsün. İyileşme aşamasının sonlarına yaklaştığından dolayı deri fazlalığı atıyor. Müdahale etmeyin ve normal krem bakımınıza yine devam edin bu süreç içersinde.Kabuk tamamen attıktan sonra bakımı bitirebilirsiniz.

iyileşme sırasında dövmenin olduğu bölgeye göre sıkacak dar, irite edici kıyafetler giymeyin. Dövmenizin hava alması önemlidir.

gece uyurken dövmeli bölgeyi açıkta bırakın. iyileşmesi için kapalı kalmaması lazım bu süreçte.

 

Dövmenize bu gereken bakımları göstermediğiniz takdirde dövmede deformeler, boşluklar oluşabilir. Yani dövme sonrası tamamen sizin ellerinizdedir. Ne kadar hassas ve özen gösterirseniz sonucunuz da o kadar iyi olacaktır.

Dövmenizi renk solmalarından korumak için güneşe çıkınca güneş kremi sürebilirsiniz. Yine dövmenizi parlasın ve mat durmasın  istiyorsanız zaman zaman kremler sürüp nemli tutarak bunu sağlayabilirsiniz.

   

Piercing Bakımı

Piercing uygulaması :

Piercing bedeni süsleme amaçlı yapılan bir vücut modifikasyonudur. Tek kullanımlık cerrahi iğne yardımıyla yapılmaktadır. Doğru delindiği takdirde dokuya herhangi bir zararı veya riski yoktur.

***Özellikle kıkırdak (kulak, tragus, burun gibi) bölgelerde tabanca delimi önermiyoruz .Tabanca basınçlı bir delim uygulaması olduğundan bölgeye ve etrafındaki sinirlere zarar verir ve zedeler. Bundan dolayı, iğneli delime kıyasla iyileşim sürecinde ağrı ve sızı daha fazla hissedilir ve daha fazla zaman alır iyileşmesi.  İğne deliminde bu tarz sıkıntılar olmamaktadır.
PİERCİNG BAKIMI :

Bakım öncesinde ellerinizi antibakteriyal sıvı sabunla yıkamanızı öneriyoruz. 3-4 günde bir oluşabilecek krem veya kabuk birikintisinden dolayı ılık su yardımıyla antibakteriyel sıvı  sabunla bölgeyi  temizleyebilirsiniz.

Birkaç farklı bakım rutini öneriyoruz. Bunlardan istediğinizi uygulayabilirsiniz:

Krem ile bakım

*Kulak çöpü yardımıyla Bepanthen kreminizi az miktarda sürün ve delik bölgelere fazla kalmayacak şekilde yedirin. Faydası olacağını düşünerek kremi fazla fazla sürüp bırakmayın, aksine bu piercinginizde iltihap birikimine neden olur.
Kaya tuzu veya okyanus Suyu ile bakım

*Deniz tuzu ile bakımda bir su bardağı ılık suyun içersine yarım çay kaşığı İYOTSUZ deniz tuzu koyun ve karıştırın. Uygulanacak bölgeye günde 2-3 kere 5-10ar dk’dan yapınız sonrasında yine çevresini kulak çubuğu yardımıyla kurutunuz.
Tuzun iyotsuz olması ve sofra tuzu olmaması özellikle önemlidir çünkü bu tuzlar bölge için fazla tahriş edicidir.

Sprey ile bakım

*Antiseptik spreyler kullanılabilir.  Bir iki kere sıkmanız yeterli olacaktır. Bunu günde 2 kere yapın.

Ağız içi piercingleri (Dil, smiley, dil altı)

Dil piercingi yapıldıktan sonra şişme yapacaktır. 10-15 gün kadar sürecektir. Bu süreç içersinde yemek sonraları ağız gargarasıyla bakım yapılır. Gargara kabının tamamını değil, yarısı kadar gargara diğer yarısına da su ilave ederseniz gargaranın vereceği tahrişi en aza indirgemiş olursunuz.

Bu süreç zarfında:

*Gazlı ve asitli içeceklerden uzak durmanız önerilir.
*Fazla sıcak yiyecek ve içecekler tüketmeyin.

*Sert veya yapışkan gıdalar tüketmeyin.

*Baharatlı ve limonlu gıdalar tüketmeyin.

Kaş , dudak piercingleri

ilk günler üzerinde yatılmamasına dikkat edilmeli. Kaş hassas bir bölge olduğundan hemen şişme yapabilir.

Kıkırdak bölgesi piercingleri (Kulak&Burun)

Bu tarz piercinglerde sprey bakımını öneriyoruz.

 

Industrial (köprü) piercingin iyileşme süreci en uzun olan piercing türlerinden biri olduğundan birkaç ay kadar titiz şekilde bakım yapmalısınız. Bunun için kaya/okyanus tuzu bakımını öneriyoruz. Tuzun özellikle iyotsuz olması önemlidir. (Bakım bölümüne bakınız)

 

Bölgesel piercingler
Göbek/Pocket piercingi

*Dar kıyafetler giyilmemeli. Bölgeyi mümkün olduğunca açıkta hava alacak şekilde bırakın.

*Havuz veya denize(kirli denize özellikle) girilmemeli

*İltihap durumlarında hemen müdahale edilmesi gerekir çünkü delim noktasında incelme olabilir

 

Delim sonrası piercinginizde hafif kanama, kızarma, şişlik vs olabilir. Bunlar ilk birkaç hafta içersinde geçecektir Bu süreç içersinde kesinlikle yapılmaması gerekenler:

*Piercinginizi hemen çıkartmayın

*piercinginizle oynamayın. gerekmediği sürece dokunmayın. sadece bakım sırasında hafifçe, zorlamadan oynatın.

*Havuza veya denize(kirli özellikle) en az 1 ay girmeyin.

*Piercing bölgesine herhangi bir makyaj malzemesi değdirmeyiniz.

*Bölgesine göre dar veya zorlayacak kıyafet giymeyin.

İletişim:

Onur Yüksel  0545 557 11 10
Studyomuzun sitesi:   http://www.beylikduzudovme.com

İnstagram:   https://www.instagram.com/beylikduzudovme/

Facebook:    https://www.facebook.com/beylikduzudovme
© Onur Yüksel, Angel Tattoo Beylikdüzü

 

Comments

Sorry, comments are closed for this item.